Šeit jūs atradīsiet lieliskas dāvanu idejas un ierosinājumus, kā padarīt savus svēkus par patiesi neaizmirstamu notikumu!

Interesantas Lieldienu tradīcijas pasaulē.

Latvieši Lieldienās šūpojas, lai vasarā nekostu odi un  rīko olu kaujas, lai uzzinātu, kurš dzīvos ilgāk. Un protams  olas ir jāēd ar sāli, lai nemelotu!  Bet pasaulē ir vēl daudz dažādas, interesantas un varbūt nedaudz ērmīgas Lieldienu tradīcijas.

Somija

Mājokļus rotā ar diedzētiem asniem, vāzēs liek izplaucētus bērzu un kārklu zarus. Protams, tāpat kā citās Eiropas valstīs, arī Somijā galvenais svētku atribūts ir krāsotas olas. Pūpolu svētdienā somi mēdz viens otru viegli iepērt ar bērzu vicām. Svētdienas rītā – pirmajās Lieldienās, kad sāk zvanīt baznīcu zvani, vecāki augstu virs galvas paceļ savus bērnus, ticot, ka šajā brīdī viņi tiks aplaimoti.

Polija

Pirmās Lieldienas Polijā cilvēki dodas uz baznīcu un Lieldienas tiek svinētas reliģiozās noskaņās.

Slapjajā pirmdienā (otrajās Lieldienās) Polijā ir atļauts liet uz galvas ūdeni nejaušam garāmgājējam. Pēc ticējuma aplietajam cilvēkam ūdens nes skaistumu un veselību.  Tāpēc, ja esi Lieldienās Polijā ejot uz ielas paņem līdzi lietussargu vai lietusmēteli. :)

Čehija

Čehu puiši Lieldienās ar īpašām, no vītolu zariem savītam pātadziņām, simboliski ieper meitu kājas. Šis rituāls iepērtajai meitenei nodrošina veselību un jaunību visam turpmākajam gadam.

Grieķija

Grieķijā gatavošanās svētkiem sākas jau Zaļajā ceturtdienā, kad grieķi cep īpašu lieldienu maizi un krāso olas sarkanā krāsā, kas simbolizē dzīvību. Bērni Lieldienās saņem dāvanas – tradicionālas Lieldienu sveces. Bet vissvarīgākā tradīcija ir ģimenes pusdienas, kad uz galda tiek likts vesels jērs vai kazlēns.

Francija

Francijā tiek gatavota milzīga Lieldienu omlete, kura ir neatņemama  daļa no tradicionālajam  pavasara saulgriežu svinībām Francijā. Šī tradīcija aizsākās,  kad Napoleons ar savu armiju ceļojis pa Dienvidfranciju un apstājies,  kādā pilsētiņā,  kur pavēlējis saviem kareivjiem atrast  pēc iespējas vairāk olu un uzcept tik lielu omleti, lai paēdusi ir visa armija.

Austrālijā

Saderināti pāri Lieldienās no viena strautiņa pasmeļ tekošu ūdeni un saglabā līdz kāzām. Ja viņi ar šo ūdeni viens otru pirms kāzām apšļaksta, tad laulība būs laimīga.

Austrālijā, tāpat kā citur pasaulē,  populāras ir saldās šokolādes olas. Bet šo svētku simbols – nav ierastais Lieldienu trusis, bet gan vietējais zvēriņš – bilbijs, kurš atgādina miniatūru trušķenguru. :)

Āfrikā

Lieldienu rituāli nesaistās ar pavasara atnākšanu tik ļoti kā , piemēram, Eiropā. Tomēr, kristīgajai ticībai izplatoties arī šajā kontinentā, Lieldienas ieņem arvien nozīmīgāku vietu daudzu Āfrikas tautu kalendārā. Āfrikas baznīcas pirms Lieldienām izrotā ar vitenge un kanga- audumu, no kura izveidoti tauriņi, ziedi, banānkoki un citi dabas tēli.

ASV

Amerikāņi Lieldienas parasti atzīmē ģimenes lokā. Galdā tiek likts tradicionālais Lieldienu šķiņķis ar ananāsiem. Bērni saņem groziņus ar krāsotām olām un daudz, daudz konfekšu. Tāpat kā pie mums, arī Amerikā ir populāra olu krāsošana un ripināšana pa nokalnīti.

 

Un ko darīsi Tu Lieldienās? :) Varbūt laiks atrast savu īpašo Lieldienu tradīciju?  http://www.lieliskadavana.lv/piedzivojumi

olaslieldeinu

 

 

Facebook komentārilv

Got kaut ko teikt? Aiziet!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *