Šeit jūs atradīsiet lieliskas dāvanu idejas un ierosinājumus, kā padarīt savus svēkus par patiesi neaizmirstamu notikumu!

Kāpēc un kā svin 8.martu visā pasaulē?

Kāpēc un kā svin 8.martu visā pasaulē?

Pirmie siltie saules stari sveicina mūs un klāt ir arī pirmie pavasara svētki – 8.marts jeb Starptautiskā sieviešu diena. Šī diena ir veltīta visām sievietēm, neatkarīgi no sociālā vai bioloģiskā statusa, rases un ticības. Tradicionāli, šajā dienā vīrieši pasniedz sievietēm ziedus un dažādas dāvanas, lutina un protams pavada laiku ar mīļajām sievietēm. 

Tā ir starptautiska sieviešu solidaritātes diena, kurai par pamatu kļuva 1857.gadā Ņujorkā rīkota šūšanas un kurpju fabrikas sieviešu demonstrācija, lai pieprasīt līdztiesību un līdzvērtīgus darba apstākļus. Un 1910.gadā Kopenhāgenā, 2.Starptautiskās strādājošo sieviešu konferences laikā, Vācijas politiskās grupas līdere Klāra Cetkina piedāvāja Sieviešu dienu svinēt visā pasaulē vienā dienā, tādā veidā atbālstot sievietes cīņu par savām tiesībām. Kopš tā laika 8.marts tiek plaši svinēts vairāk kā 30 valstīs visā pasaulē.

Piem., Madagaskarā 8.marts ir brīvdiena tikai sievietēm, lai tās var atpūsties un veltīt laiku sev. Vīriešiem gan ir jāstrādā, kā arī jāiepriecina sievietes ar dāvanām un pārsteigumiem.

Itālijā šie svētki tiek svinēti tikai sieviešu lokā, draudzenes satiekas un pavada laiku restorānos, kafejnīcās vai arī apmeklē klubus, kur šajā dienā speicāli sievietēm tiek rīkots vīriešu striptīzs! Un protams, sievietēm ieeja ir par brīvu :)

Vjetnamā sieviešu godināšanas svētkiem ir ļoti senas tradīcijas, kuras tiek ievērotas jau vairāk nekā 2000 gadus. Pirmsākumos, šie svētki tika svinēti par godu Čing māsām, kas kara laikā pret Ķīnu ieleca upē, lai nepalikt gūstā, un noslīka. Mūsdienās šos svētkus nolēma apvienot ar Sieviešu dienu un svinēt 8.martā, godinot un apsveicot visas sievietes.

Vācijā sieviešu diena tiek svinēta maijā, kopā ar mātes dienu. Šajā dienā visas sievietes tiek atbrīvotas no mājas darbiem, kamēr vīrieši sakopj māju un gatavo ēst. Tieši tāpat šī diena tiek svinēta arī Francijā.

Japānā sieviešu diena tiek saukta par „Meiteņu dienu“ un tiek svinēta 3.martā. Vispār, Japānā ļoti mīl sievietes, tāpēc arī 15.novembrī tiek svinēta meiteņu diena, kuras laikā tiek apsveiktas 3 un 7-gadīgas meitenes, kas šajā dienā tiek ģērbtās kimono tērpos un vestas uz templi, lai aizlūgtu par veselību un labklājību.

Arī Latvijā 8.marts ir kļuvis par oficiāliem svētkiem. Šajā dienā vīrieši iepriecina un pārsteidz sievietes ar ziediem un nelielām dāvaniņām, un pats galvenais – dāvā savu uzmanību!

Mīļās sievietes, lai arī Jums šī lieliska diena ir silta un saulaina! Un cienījamie vīrieši, neaizmirstiet apsveikt savas sievietes :)

Facebook komentārilv

Got kaut ko teikt? Aiziet!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *