Šeit jūs atradīsiet lieliskas dāvanu idejas un ierosinājumus, kā padarīt savus svēkus par patiesi neaizmirstamu notikumu!

Māmiņu diena Latvijā un visā pasaulē

Māmiņu diena Latvijā un visā pasaulē

Mātes diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām. Šajā dienā apsveikumus saņem māmiņas un grūtnieces, atšķirībā no starptautiskās sieviešu dienas 8. martā, kad tiek sveiktas visas sievietes. Mātes diena dažādās valstīs tiek svinēta atšķirīgos datumos, kā arī šo svētku svinēšanas tradīcijas mēdz atšķirties.

Šo svētku pirmsākumi ir meklējami vēl 17.gadsimtā Apvienotajā Karalistē, kur Mātes diena tika svinēta katru ceturto Lieldienu gavēna svētdienu. 1914.gadā ASV prezidents pasludināja otro maija svētdienu par valsts svētkiem, kad tiek godinātas visas valsts mātes. Šo lēmumu atbalstīja vēl 23 valstis un vēl 30 valstis svin šos svētkus citā dienā.

Latvijā un Igaunijā mātes diena tiek svinēta otrajā maija svētdienā, bet, piemēram, Lietuvā — pirmajā maija svētdienā, Krievijā — pēdējajā novembra svētdienā.

ASV un Austrālijā šajā dienā cilvēki piesprauž uz apģērba baltās vai sarkanās neļķes. Kā arī māmiņām tiek dāvinātas dāvanas, un tiek uzskatīts, ka šī tradīcija ir nākusi no Austrālijas no vienas Sidneja iedzīvotājas. 1924.gadā viņa devās pie vienas pacientes uz Newingtona sieviešu pansionātu un ieraudzīja, cik daudz vientuļu un aizmirstu mammu un sieviešu tur ir. Tas lika viņai aizdomāties, ko tad tieši viņa var izdarīt, lai vismaz nedaudz iepriecināt šīs sievietes . Viņa uzrunāja vietējos bērnus no skolas un biznesmeņus, kas palīdzēja sagādāt dāvanas šīm sievietēm. Svētki izdevās, un ar katru gadu šis atbalsts kļuva aizvien lielāks un dāvanu pasniegšanas tradīcija iekaroja visu pasauli.

Nepalā mātes dienā tiek apsveiktas visas māmiņas, kā arī tiek godinātas uz viņpasauli aizgajušas mātes. Pastāv leģenda, ka senos laikos Krišnas Dieva māte pēc ilgstoša ceļojuma satika savu bērnu pie svētas vietas „Mata Tirtha Kunda”. Krišna bija tik priecīgs atkal redzēt savu māti, ka nolēma, ka šī svēta vieta turpmāk kļūs par īpašu vietu, kur cilvēki var nākt lai satikt un aprunāties ar savām uz viņpasauli aizgājušām māmiņām. Un līdz šodienai Nepalā šī tradīcija tiek uzskatīta par svēto un grūtajos brīžos cilvēki nāk apmeklēt šo svēto vietu.

Arī Ķīnā šī diena kļūst aizvien populārāka, it īpaši ņemot vērā Ķīnas tradīcijas godināt savus vecākus. Un tāpat kā vairākās valstīs, par galveno Mātes dienas ziedu arī Ķīnā ir kļuvušas neļķes. Šajos svētos joprojām ir pieņemts dāvināt neļķes un nelielas dāvanas, vest mātes uz restorāniem un vienkārši pavadīt laiku kopā. Kaut gan dažas politiskās partijas piedāvā mainīt šīs tradīcijas un neļķu vietā dāvināt māmiņām lilijas, jo senos laikos Ķīnas mātes audzēja lilijas, kad viņi bērni uz ilgu laiku devās prom.

Arī pie mums Latvijā māmiņu diena ir tik tiešām saulaini un gaiši svētki, kad māmiņām tiek dāvināti ziedi un dāvaniņas. Un protams, galvenā dāvana šajā dienā ir Jūsu uzmanība, ko veltīsiet savām mammām.
Novēlam visiem, lai šie svētki ir mīlestības pilni un aicinām pateikt savām māmiņām un vecmāmiņām, ka Jūs viņas mīlat :) Kā arī dalieties priekā arī ar citām māmiņām, kuras Jūs pazīstat, lai šī diena ir pasakaina visiem!

Facebook komentārilv

Got kaut ko teikt? Aiziet!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *